Prohlížíte kategorii: Blog

 • 0
Buďte farmář, nehoňte se jako lovec.

Moneytree hledá parťáky do týmu!

Už vás nebaví lovit? Pojďte s námi farmařit!

Rozjeli jsme společnost, která má za cíl moderním přístupem bojovat proti finanční negramotnosti v Čechách. Teď hledáme někoho, kdo nám pomůže tuto vizi dále rozvíjet a naplňovat.

Jak ?

Internetovými leady, pravidelným placeným poradenstvím, anebo zajištěnou administrativní podporu a zázemím. 

Aktuálně obsazujeme pozice Obchodních konzultantů

Nabízíme:

 • Know-how jak přestat lovit a začít farmařit
 • Transparentnost a nezávislost
 • Administrativní a Analytické zázemí (tedy obchodník se věnuje skutečně jen obchodům, schůzkám a péči o klienty – administrativní zázemí mu šetří čas a analytické zázemí pak připravuje odborné poradenství)
 • Pravidelný příjem + provize (model placených služeb)
 • Možnost kariérního posunu směrem k vedení týmu (máme povyšovací, nikoliv však ponižovací kritéria)
 • Kanceláře v centru Prahy (Florenc)

Koho k sobě hledáme

V našich ideálních představách je člověk, který:

 • Sdílí společnou vizi – a je ochotný dělat toto řemeslo poctivě
 • Nesedí na místě, je zvídavý a baví ho vymýšlet nové
 • Si užívá osobní kontakt s lidmi
 • Si zakládá na budování dlouhodobých kontaktů
 • Rád pracuje i na sobě, je poctivý a zodpovědný
 • Se chce vymanit z krysího závodu lovení nových a nových klientů
 • Umí spolupracovat
 • Má zkušenost z oblasti financí nebo obchodu (ideálně 3-6 let)

Koho určitě nehledáme

Člověka, který

 • si myslí, že ve financích zbohatne jednoduše a přes noc
 • upřednostňuje sebe a svůj profit před klientem
 • nerozumí a nezajímá se o to, co komu prodává
 • je přesvědčený, že veškerou práci musí udělat sám

Kdo jsme

Zatím jsme malý tým, ale máme velké plány. Chceme, aby se lidé přestali bát svého bohatství a vážili si každého, kdo jim v tom umí pomoci. Jen 19% Čechů totiž nemá ve financích problém a to je žalostně nízké číslo.

Do konce tohoto roku plánujeme se rozrůst především o pozice obchodních konzultantů a poctivou prací udělat z finančního poradenství opravdu užitečnou službu.

Děláme pravidelně placené finanční poradenství a oddělujeme analytiku od obchodu – zajišťujeme tím odbornost, nezávislost a transparentnost.

Jdete do toho s námi?

Pak stačí už jen ten první krok:

 • pošlete pár vět o sobě (zejména o dosavadních relevantních pracovních zkušenostech),
 • svoje CV
 • a svoji stručnou představu ideálního finančního poradenství pro 21.století.

Těšíme se na vás! 

První krok a případné dotazy směřujte na adresu info@moneytree.cz, případně telefonicky na Petra Vlasáka (petr.vlasak@moneytree.cz, tel. č. 725 797 446)

 


 • 0

První ebook o životním pojištění – zdarma ke stažení!

Životní pojištění je opravdu nezáživným tématem, bohužel, pro většinu z nás je nutností – hlavně pokud máte hypotéku a/nebo rodinu. Jak konkrétně nastavit životní pojištění, aby bylo užitečné?

Co je životní pojištění?

Úlohou životní pojistky je ochránit naše příjmy před důsledky nepřízně osudu – tedy v situacích, kdy dojde k výraznému propadu v osobních či rodinných financích, ať už vinou pracovní neschopnosti, nebo v nejhorším případě úmrtí. Pokud máte rodinu a hlavním nositelem příjmu je muž, co by se stalo s rodinným rozpočtem, kdyby se muž stal invalidním, nebo kdyby zemřel? Jste na takovou eventualitu finančně připraveni?

Nešvarem mnoha bankovních a finančních poradců je, že svým klientům uzavírají pojistky, jejichž nastavení často sami vůbec nerozumí. A tak se nám ještě nestalo, že bychom se setkali s klientem, který by měl životní pojištění vytvořené když ne správně, tak alespoň rozumně. Bohužel ve většině případů platí za něco, co by jim v případě nouze bylo úplně k ničemu.

Proto jsme připravili unikátní ebook o životním pojištění, ve kterém si každý může samostatně ověřit, jestli jeho životní pojistka dává smysl. Uvedené zásady a metody jsou samozřejmě podle €FA™ standardů.

Největším problémem životních pojištění bývá invalidita

Častým (mylným) přesvědčením bývá, že v životním pojištění je potřeba mít pojištěné zejména riziko smrti. To je sice pravda, ale zkoumali jste někdy, jak by se změnil váš příjem v případě, že byste se stali invalidními? Invalidita totiž ve skutečnosti označuje „pokles pracovní schopnosti“ a může nastat úrazem, pravděpodobněji ale jako důsledek nemoci.  K největšímu propadu dochází v 1. a 2. stupni; drtivá většina z vás však má určitě pojištěné jen riziko invalidity 3. stupně – že?

Zkuste si pro zajímavost spočítat náhrady od státu v případě invalidity.

Jak nastavit životní pojistku, aby dávala smysl?

Klíčové je zamyslet se nad:

 1. svým rozpočtem (jaké jsou mé příjmy, mé výdaje, moje závazky (zejména aktivní splátky)),
 2. případnými zdravotními a sociálními dávkami od státu (kolik dostanu, když se stane to či ono),
 3. svými cíli (jaké jsou mé finanční cíle),
 4. svými zálibami (libuji si v extrémních sportech?)
 5. svým zdravotním stavem (mám za sebou vážnější nemoc? úraz? či jsem úplně zdravý/á a bez problémů?)

Poctivé odpovědi v těchto oblastech vám ukáží zcela jasně, jak by vaše pojistka měla vypadat.

Unikátní diagnostika nastavení životního pojištění

Vyvinuli jsme jedinečnou diagnostiku, na které je jednoznačně vidět, v jakých oblastech (tedy v jakých rizicích) je klient nejvíce ohrožen, což je znázorněno v procentech.

Náhrada výpadku příjmu od státu

Náhrada výpadku příjmu od státu

Pokud vás zajímá, jestli je vaše životní pojištění nastevno užitečně, neváhejte nám poslat nezávazný email na info@moneytree.cz a my vám základní diagnostiku provedeme zdarma.

A nezapomeňte si přečíst náš ebook. 😉

Ebook o životním pojištění

Ebook o životním pojištění

Krásné dny přeje,

MONEYTREE TEAM

 


 • 0

2+1 důvod, proč chtít pojištění odpovědnosti

Takový „den blbec“ nás může vyjít pěkně draho. Pojištění odpovědnosti nám ale může leccos ulehčit.

Víte, že:


 1. Jsme odpovědní za škodu, kterou způsobíme my, naše dítě ale i náš pes?

Právně jsou slova újma a škoda dva oddělené pojmy, ale pro běžného občana znamenají jediné: jsme povinni se chovat tak, abychom nezpůsobili jinému újmu na jeho životě, svobodě či majetku. Pokud už takovou újmu způsobíme, jsme ze zákona povinni ji odčinit – tedy pokud to lze ji vrátit do původního stavu. V realitě se pak ve většině případů se jedná o odčinění finanční.

Zodpovědní jsme nejen za své vlastní činy, ale stejně tak i za újmu, kterou způsobí náš pes, za kterého zodpovídáme podobně jako za nezletilého potomka. A zde pozor!  Je jedno, jestli náš pes způsobí problém např. na útěku, či v době kdy jej má na starosti někdo jiný.

Představte si například, že máte na zahradě dva statné retrívry – chronické útěkáře. Utekli už několikrát, naštěstí se nikdy nic nestalo a podařilo se vám je lapit zpět. Jednoho dne ale utekli a dostali se až k nedaleké dálnici, do které oba vběhli a způsobili dopravní nehodu. Nejen že jste zdrcení ze ztráty svých psů, ale jste to vy, kdo je odpovědný za náhradu škody účastníkům nehody – jak za náhradu škody na vozidlech tak za náhradu škody na zdraví. (Toto je mimochodem příběh, který se pár let nazpět doopravdy stal.)

2. Cena za zmařený život se v zákoně změnila a dosahuje závratných výší?

Ty nejvyšší částky jsou od doby tzv. nového občanského zákoníku (NOZ) stanovené jako náhrada za zmařený život. Dříve stanovené tabulky braly v potaz jen čistě částku za způsobenou újmu, tedy stanovily cenu za způsobený úraz a tím bylo hotovo. Byla stanovená cena za lidský život pro manžela, rodiče nebo děti zemřelého na 240.000 Kč, pro sourozence 175.000 Kč – pokud jste tedy např. jako řidič vlastní vinou srazil chodce, pak takovou částku jste musel vyplatit každému z pozůstalých příbuzných.

Nový občanský zákoník už ale přihlíží i k dopadu události na další kvalitu života poškozeného, a tedy stanovuje plnou kompenzaci nejen za způsobenou bolest, ale pokud poškozené zdraví je překážkou pro další budoucnost poškozeného, stanoví se i kompenzace za tzv. ztížené společenské uplatnění (§2958 OZ 89/2012 Sb.).

K tomuto ustanovení vydal Nejvyšší soud i metodiku pro stanovování konkrétních částek. Jakkoliv je obecně přijímáno, že hodnota života je reálně nevyčíslitelná, nově se výše pro odškodnění stanovuje podle způsobené újmy a zmíněného vlivu na další společenské uplatnění.

Pomyslná hodnota zmařeného života je vyčíslena na 400násobek průměrného platu, tedy
10.274.400 Kč, v případě zvlášť mladého člověka může být zdvojnásobena.

Dalšími náklady, které je často potřeba nahradit poškozenému jsou náklady na léčbu a péči. A ačkoliv jde řada výdajů ze zdravotního či jiného pojištění, tak pokud to nestačí, platí škodu opět škůdce, tedy ten, kdo škodu způsobil – leckdy i dopředu formou záloh.

Se zdravím pak samozřejmě souvisí i náhrady ztrát na výdělku v době pracovní neschopnosti, přičemž peněžité dávky se vyplácí i po skončení pracovní neschopnosti v případě, že poškozený si v důsledku újmy vydělá méně, nebo zůstane invalidní.

3. Pojištění odpovědnosti není tak drahé v porovnání s tím, jaký může mít reálný přínos?

Když se tedy zamyslíme, jaký dopad může mít námi způsobená újma druhému člověku, co všechno se může stát i jen při obyčejné dopravní nehodě, kterých jsou dnes a denně desítky, nebo jakou škodu může způsobit úraz živitele rodiny, nezískáme z toho dobrý pocit. Po hrubém odhadu toho, co všechno bychom museli platit, bychom se měli vážně zamyslet. Zamyslet se nad tím, jestli naše úspory dosahují takových částek, abychom v případě potřeby dokázali škody uhradit. V opačném případě se musíme chovat zvlášť opatrně, nebo zapřemýšlet o dobrém pojištění odpovědnosti, které nás v závislosti na zvolených rizicích a krytí nemusí vyjít na více než pár set korun ročně.

Podívejte se na modelový “Příklad ze života” na našich stránkách, kde uvidíte, jak může být důležité správně nastavené pojištění odpovědnosti. To že jej máte totiž neznamená, že vám v případě potřeby opravdu pomůže – je potřeba jej mít správně nastavené a pravidelně aktualizované.

K nejčastějším způsobeným škodám patří vytopení sousedů, které už někdy řešila zhruba třetina z nás, podobně jako škody způsobené naším dítětem. Zároveň jen asi třetina z nás má sjednané pojištění odpovědnosti, které v případě potřeby náhrady za námi způsobenou škodu vyřeší. Pokud máme sjednané pojištění majetku, bývá pojištění odpovědnosti jeho součástí, je ale potřeba si ohlídat výše limitů a stanovené podmínky. Pokud pojištění majetku sjednané nemáte, lze sjednat pojištění odpovědnosti i samostatně.