Prohlížíte kategorii: ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

 • 0

První ebook o životním pojištění – zdarma ke stažení!

Životní pojištění je opravdu nezáživným tématem, bohužel, pro většinu z nás je nutností – hlavně pokud máte hypotéku a/nebo rodinu. Jak konkrétně nastavit životní pojištění, aby bylo užitečné?

Co je životní pojištění?

Úlohou životní pojistky je ochránit naše příjmy před důsledky nepřízně osudu – tedy v situacích, kdy dojde k výraznému propadu v osobních či rodinných financích, ať už vinou pracovní neschopnosti, nebo v nejhorším případě úmrtí. Pokud máte rodinu a hlavním nositelem příjmu je muž, co by se stalo s rodinným rozpočtem, kdyby se muž stal invalidním, nebo kdyby zemřel? Jste na takovou eventualitu finančně připraveni?

Nešvarem mnoha bankovních a finančních poradců je, že svým klientům uzavírají pojistky, jejichž nastavení často sami vůbec nerozumí. A tak se nám ještě nestalo, že bychom se setkali s klientem, který by měl životní pojištění vytvořené když ne správně, tak alespoň rozumně. Bohužel ve většině případů platí za něco, co by jim v případě nouze bylo úplně k ničemu.

Proto jsme připravili unikátní ebook o životním pojištění, ve kterém si každý může samostatně ověřit, jestli jeho životní pojistka dává smysl. Uvedené zásady a metody jsou samozřejmě podle €FA™ standardů.

Největším problémem životních pojištění bývá invalidita

Častým (mylným) přesvědčením bývá, že v životním pojištění je potřeba mít pojištěné zejména riziko smrti. To je sice pravda, ale zkoumali jste někdy, jak by se změnil váš příjem v případě, že byste se stali invalidními? Invalidita totiž ve skutečnosti označuje „pokles pracovní schopnosti“ a může nastat úrazem, pravděpodobněji ale jako důsledek nemoci.  K největšímu propadu dochází v 1. a 2. stupni; drtivá většina z vás však má určitě pojištěné jen riziko invalidity 3. stupně – že?

Zkuste si pro zajímavost spočítat náhrady od státu v případě invalidity.

Jak nastavit životní pojistku, aby dávala smysl?

Klíčové je zamyslet se nad:

 1. svým rozpočtem (jaké jsou mé příjmy, mé výdaje, moje závazky (zejména aktivní splátky)),
 2. případnými zdravotními a sociálními dávkami od státu (kolik dostanu, když se stane to či ono),
 3. svými cíli (jaké jsou mé finanční cíle),
 4. svými zálibami (libuji si v extrémních sportech?)
 5. svým zdravotním stavem (mám za sebou vážnější nemoc? úraz? či jsem úplně zdravý/á a bez problémů?)

Poctivé odpovědi v těchto oblastech vám ukáží zcela jasně, jak by vaše pojistka měla vypadat.

Unikátní diagnostika nastavení životního pojištění

Vyvinuli jsme jedinečnou diagnostiku, na které je jednoznačně vidět, v jakých oblastech (tedy v jakých rizicích) je klient nejvíce ohrožen, což je znázorněno v procentech.

Náhrada výpadku příjmu od státu

Náhrada výpadku příjmu od státu

Pokud vás zajímá, jestli je vaše životní pojištění nastevno užitečně, neváhejte nám poslat nezávazný email na info@moneytree.cz a my vám základní diagnostiku provedeme zdarma.

A nezapomeňte si přečíst náš ebook. 😉

Ebook o životním pojištění

Ebook o životním pojištění

Krásné dny přeje,

MONEYTREE TEAM

 


 • 0
11 tipů, co zařídit před a po narození dítěte

Dětí jako smetí! Aneb 11 tipů, když čekáte mimi

V našem okolí se to dětmi jenom hemží. Přátelé oznamují radostná očekávání, či narození prvního, druhého, dalšího .. prostě hodně dětí. Tak si ale říkáme, že příchod nového potomstva s sebou nese i určité povinnosti a náklady, které je potřeba včas vyřídit a se kterými je potřeba počítat. Víte, které to jsou?

 

infografika-deti-final


Teď už víte, na co nezapomenout.

Pokud vás zajímají ke každému z bodů detaily, čtěte dále, rozepsali jsme se pro vás:


Před porodem je třeba:

 1. Zažádat o peněžitou pomoc v mateřství

Každá budoucí maminka, která si po zákonem stanovenou dobu platila nemocenské pojištění (zákoník práce §195) má nárok na peněžitou pomoc v mateřství a to po dobu 28 týdnů (pro více současně narozených dětí je to 37 týdnů).

Žádost vystaví ošetřující gynekolog a na mateřskou dovolenou (a nebudeme zabíhat do diskuze o tom, proč se toto divoké období nazývá dovolenou 😉 ) žena obvykle nastupuje šest až osm týdnů před porodem.

 1. Sehnat dětského lékaře, u kterého dítě registrujeme

Hledání dětského lékaře může být náročnější, než by se mohlo zdát, tím spíš když vyhlášení pediatři mívají kapacitu plnou či velmi omezenou. Kromě reputace lékaře však musíme vzít v úvahu i dopravní dostupnost – přeci jen v prvních týdnech života miminka budeme pediatra navštěvovat poměrně často. Doporučujeme tedy s hledáním začít opravdu včas – klidně již v 5. či 6. měsíci těhotenství. V porodnici se vás na jméno zvoleného pediatra budou ptát.

 1. Pokud nejste s partnerem sezdaní, navštivte i matriku

To platí v případě, že chcete, aby dítě neslo jméno po otci. Na matrice v tom případě musíte podepsat souhlasné prohlášení o otcovství. Pokud tak neučiníte, bude mít dítě v rodném listě automaticky uvedeno příjmení po matce a otec v něm nebude vůbec uveden, což zároveň znamená, že vůči dítěti nemá žádná práva ani povinnosti…!

Vyřízení této formality před porodem je zdarma. Je možné je vyřídit ji i dodatečně, ale takový zápis je již zpoplatněn.

 

Po porodu se musíte rychle oklepat, anebo vyslat tatínka, aby vyřídil následující:

 1. Znovu na matriku, tentokrát pro rodný list

Rodný list vystavuje matrika v místě narození dítěte (nikoliv v místě bydliště!), měli byste jej vyřídit co nejdříve po narození dítěte (ideálně do 15 dnů od porodu) a potřebovat budete občanské průkazy obou rodičů.

Existují i porodnice, které tuto službu nabízejí a zařizují samy a rodný list vám pak přijde domů poštou. Zjistěte si tedy, zda porodnice, ve které budete rodit, tuto službu náhodou nenabízí.

 1. Přihlásit dítě na zdravotní pojišťovně

Miminko je od chvíle narození automaticky pojištěno u stejné zdravotní pojišťovny, jako jeho matka. Do 8 dnů od vystavení rodného listu je však nutno toto potvrdit a dítě u zdravotní pojišťovny registrovat.

Registraci je možné vyplněním formuláře provést i online a je zdarma, ale v případě nepřihlášení hrozí rodičům pokuta do výše 10 000 Kč.

 1. Sjednat si vhodné životní pojištění

Kontaktujte svého finančního poradce a informujte se o možnostech životního pojištění, do kterého zahrnete i svoje miminko. Je smutným faktem naší doby, že mnoho malých dětiček během svého krátkého života bojuje s různými nemocemi či komplikacemi, které s sebou kromě extrémní psychické zátěže pro celou rodinu nesou i nemalé finanční výdaje. A jakožto zodpovědný rodič, který je svému dítěti celým světem, byste měli dbát i na ochranu vlastního zdraví a majetku.

S tímto vám samozřejmě rádi pomůžeme. Nejen, že vám pojištění ušijeme přesně na míru, ale ještě s námi můžete ušetřit 500,- – 1.000,-Kč měsíčně.

 1. Za zaměstnavateli obou rodičů

Doručte kopii rodného listu i svému zaměstnavateli a nahlaste, kdo z rodičů bude uplatňovat slevu na dani. Daňové zvýhodnění na vyživované dítě se uplatňuje na konci zúčtovacího období stejně jako např. daňový odpočet na manžela či manželku v domácnosti.

A pak máme takové ty úsměvné drobnosti navíc:

 1. Přihlaste dítě k trvalému bydlišti a k platbě za odvoz komunálního odpadu 🙂

Trvalé bydliště novorozence je automaticky zapsáno tam, kde má trvalé bydliště matka a není nutné ho hlásit osobně. Ne všechna města však osvobozují novorozence od placení za komunální odpad. Zjistěte proto, jak má vaše obec nastavena pravidla pro placení.

 1. Oznámení majiteli bytu o novém obyvateli 🙂

Pokud bydlíte v bytě, pak musíte ještě narození dítěte oznámit na bytovém družstvu, či společenství vlastníků bytů kvůli změněnému počtu osob v bytě, v případě nájemního bytu musíte tuto skutečnost nahlásit pronajímateli.

A zdraví především!

 1. Domluvte první prohlídku u dětského lékaře

Jakmile se vrátíte z porodnice, informujte svého dětského lékaře o narození miminka a domluvte si s ním první návštěvu.

 1. Objednejte se na kontrolu u gynekologa

Stejně tak si nezapomeňte domluvit kontrolu u svého gynekologa. Prohlídka po šestinedělí je velmi důležitá, lékař zkontroluje váš poporodní stav a zároveň s vámi probere možnosti antikoncepce i případné potíže při návratu k sexuálnímu životu.

 

A teď už víte opravdu všechno 🙂 Hodně štěstí a kdyby něco, jsme tu pro vás!

Váš MONEYTREE TEAM


 • 0
ŽIVOTKO II

Unikátní diagnostika životního pojištění

DOBA ČTENÍ: 2 minuty

Víte, jaký význam a jakou důležitost má u vašeho auta pravidelná kontrola stavu nahuštění pneumatik? A že péče o vaše životní pojištění je stejně důležitá?

Pneumatiky by se měly kontrolovat alespoň 1x za měsíc a vždy před delší cestou. Před odjezdem na dovolenou je tedy určitě zkontrolujete. Podvědomě tušíte, že je to potřeba udělat. Jednak kvůli bezpečnosti, možná proto, že chcete ušetřit benzín, možná máte strach z policejní kontroly, nebo z případného řešení s pojišťovnou v případě jakékoliv pojistné události.

Podobná situace se týká i tlumičů u auta. Kdykoliv vám v autoservise sdělí, že vám odešel tlumič a vy tušíte, že nový nebude stát jen pár stovek, přesto s opravou souhlasíte. Jste si vědomi, že to je právě to, co vás společně s pneumatikami drží na silnici.

A teď si zkuste představit váš život jako vaše auto. Auto se skládá z kastle (vašeho domova), motoru (vaší práce, vaší motivace), převodovky (každodenní řazení vaší životní energie včetně financí). K tomu si přidejte zmiňované pneumatiky, kola a tlumiče. V ideálním případě jsou tyto komponenty zastoupeny životní pojistkou. Se smutkem v hlase vám můžeme s téměř 99% jistotou povědět, že jsou to právě pneumatiky, kola a tlumiče, jenž má většina z nás v nejhorším stavu. V oblasti životního pojištění jsme totiž jako malé děti za volantem – sice chceme řídit a tušíme, k čemu je volant a řadící páka, ale do většího detailu jsme doposud nebyli dostatečně dobře a vědomě zasvěceni.

Tak co teď a co potom? Každá situace má řešení a nejinak je tomu i v tomto případě. Dlouhé články nikdo nečte, proto jsme pro zjednodušení u nás v MONEYTREE navrhli, jak by mohla vypadat diagnostika životního pojištění. Přiložená grafika je výsledkem našeho snažení a znázorňuje, jaká rizika mají největší dopad na váš rozpočet. A to jak z pohledu času, tak především ze strany podpory státu. Obrázek by vám měl pomoci se zorientovat v závažnosti jednotlivých rizik. A pokud si k němu přiložíte svou aktuální životní pojistku, snadno zjistíte, jak na tom jste.

Náhrada výpadku příjmu od státu

Náhrada výpadku příjmu od státu

Pokud vaše pojistka například neobsahuje pojištění invalidity 1. a 2. stupně, pak si snadno odvodíte, že příspěvky státu s největší pravděpodobností nebudou dostačující na udržení vašeho životního standardu…

V případě, že vás tato tématika zajímá a chtěli byste o správném nastavení životního pojištění vědět více, pak si stáhněte náš ebook, který jsme na toto téma sepsali. V něm se můžete dočíst proč, kdy a jaká rizika je vhodné pojistit. Dále i jakým způsobem vybrat ten správný produkt od té správné pojišťovny. A k tomu všemu dokážete určitě i ušetřit několik stovek korun měsíčně. Pokud nemáte čas se tímto tématem zabývat, ale potřebujete jej řešit, neváhejte a ozvěte se nám. Rádi vám uděláme analýzu vašeho pojištění zdarma. Stačí poslat email na info@moneytree.cz a zbytek už zařídíme.

Se slovy „Auto dělají kola“ se s vámi loučí,

MONEYTREE TEAM