Stále dokola omílané důchody? 2+1 důvod, proč se jimi zabývat

  • 0

Stále dokola omílané důchody? 2+1 důvod, proč se jimi zabývat

Pokud se vám zdá, že o důchodech se povídá pořád dokola a už vás to trochu unavuje, asi se nemýlíte – opravdu je to horké téma, zejména proto, že pro dnešní mladou generaci je doslova časovanou bombou.

Stárnoucí populace, snižující se porodnost a špatný přístup k penzijním produktům patří mezi hlavní důvody, proč naspořené peníze lidem v důchodovém věku nevystačí, tvrdí [Světové ekonomické fórum (WEF)]. Jeho studie se zaměřila na šest zemí s největšími penzijními systémy včetně USA, Kanady, Velké Británie, Nizozemska, Japonska a Austrálie. Zároveň zahrnuje dvě nejlidnatější země světa – Čínu a Indii. Dohromady by se rozdíl mezi úsporami a výdaji mohla ze 70 bilionů dolarů v roce 2015 zvednout na 400 bilionů v roce 2050.

„Politici musí uvažovat nad tím, jak do pracovního trhu zapojí 75leté, dokonce i 80leté,“ uvedl představitel WEF pro finanční systémy a infrastrukturu Michael Drexler. Dodal, že pokud tak neučiní nyní, následný finanční tlak na mladší generace bude neúnosný,“ píše internetový deník idnes.cz.

Pokud tedy nemáte v úmyslu jít do důchodu v 70 či 80 letech, pak vezměte odpovědnost do svých rukou a začněte se aktivně zajímat o možnosti, jak si našetřit takové množství peněz, abyste si důchod stihli i užít. Netřeba říkat, že čím dříve začnete, tím méně vám bude stačit a tím více budete mít?

Jestli si chcete nezávazně popovídat, jak ideálně řešit svoji situaci, neváhejte a ozvěte se nám. Rádi pomůžeme.

 

 

 

 

 


Zanechat komentář